Daily Archives: 16 listopada 2023

W dniu 16 listopada 2023 roku uczniowie klas o profilu ekonomicznym: 1ae, 2ae, 3ae i 4e wzięli udział w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt obejmuje cykl 4 spotkań, których celem jest:
➡️ budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne,
➡️ nauka odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (poprzez zasadę solidaryzmu społecznego),
➡️ dostarczenie praktycznej wiedzy dla przyszłych przedsiębiorców.
Lekcje odbyły się w pozytywnej, konstruktywnej atmosferze, jednocześnie pozostawiając w umysłach młodzieży ogrom wiedzy na temat publicznych ubezpieczeń społecznych.

W naszej szkole odbył się Dzień Tolerancji, w związku z tym zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów. Polegały one na otwartej dyskusji na temat postawy tolerancji wobec innych. Uczniowie wypełniali w grupach karty pracy, które później zostały wspólnie omówione. Jednak najwięcej radości wniosło wspólne tworzenie plakatów. Na końcu odbyła się projekcja filmu pt.  Cudowny chłopak.

Jak każdego roku trzeci czwartek listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Dzień ten, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Kalifornii, gdzie w 1974 roku.
Idea obchodzonego w Polsce i na świecie Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu ma zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Jej celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów oraz e-papierosów. Równie ważny jest fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci) mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania na tzw. bierne palenie.