Komunikacja, bariery w komunikacji, komunikaty typu „ja”, ocena i spostrzeżenia oraz rozpoznawanie emocji typowych dla konfliktu. Takie tematy, które są wstępem do zagadnień związanych z mediacjami, zostały przedstawione przez trenerkę Panią Aleksandrę Wzorek podczas warsztatów, które odbyły się w ZS Nr 2 we wtorek 26 kwietnia br. Spotkanie to jest częścią większego projektu „Mediacje w szkole”, któremu patronuje fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej. Uczniowie z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach warsztatowych. Zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi mediacji oraz dowiedzieli się w jaki sposób można załagadzać konflikty, żeby nie dochodziło do ich eskalacji. W trakcie warsztatów w uczestnikach zrodziły się marzenia oraz ciekawe pomysły, które miejmy nadzieję, że w przyszłości rozkwitną w postaci własnych inicjatyw oraz sukcesów w kontaktach międzyludzkich.
Emilia Zambrzycka
Obchody Dnia Ziemi to doskonała okazja, aby pochylić się nad globalnymi problemami współczesnego świata. Społeczność ZS Nr2, w związku z powyższym, podjęła ekologiczne wyzwanie! Uczniowie wzięli na tapetę PLASTIK. Czy 8 mln ton tworzyw sztucznych, trafiających rokrocznie do oceanów, robi wrażenie? Czy czas rozkładu tworzyw jest długi, czy krótki? Czy, i jeśli tak, to co – warto robić na rzecz środowiska?
Ekologiczny kanon anty plastikowy:
Miło nam poinformować, że uczennice klasy IIIae: Daria Kołomyjska, Małgorzata Babul i Aleksandra Stępińska pod kierunkiem nauczyciela biologii i pedagoga szkolnego zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, który odbędzie się 13 maja. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w finale! Celem Olimpiady koordynowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Grajewie jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.
Beata Szczepańska
25 kwietnia uczniowie naszej szkoły udowodnili, że nie tylko Internetem świat żyje. Z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji poszukiwania ukrytych książek. W ramach przedsięwzięcia 25 książek zostało ukrytych w różnych miejscach w szkole. Uczniowie, którzy w poniedziałkowy ranek ruszyli szkolnymi korytarzami mieli możliwość upolowania dobrej lektury. Kto znalazł książkę, mógł ją zabrać ze sobą do domu. Ideą wydarzenia była popularyzacja czytelnictwa połączona z dobrą zabawą.
Beata Szczepańska
Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.
Flora Edwards
Szukając wielkanocnych inspiracji społeczność naszej szkoły 12 kwietnia z otwartością i zaangażowaniem wzięła udział w Wiosenno – Wielkanocnym Kiermaszu Charytatywnym. Możliwość zakupu świątecznych, słodkich, domowych wypieków rozbudziła apetyt niejednego uczestnika akcji. Dochód ze sprzedaży w kwocie 900 złotych zostanie przekazany Fundacji Świętego Mikołaja, która od lat wspiera zdolnych uczniów z naszej szkoły. Wszystkim którzy dorzucili symboliczną cegiełkę serdecznie dziękujemy.
W imieniu Zespołu Stypendialnego i Samorządu Uczniowskiego serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i poprowadzenie kiermaszu.
Beata Szczepańska