Komunikacja, bariery w komunikacji, komunikaty typu „ja”, ocena i spostrzeżenia oraz rozpoznawanie emocji typowych dla konfliktu. Takie tematy, które są wstępem do zagadnień związanych z mediacjami, zostały przedstawione przez trenerkę Panią Aleksandrę Wzorek podczas warsztatów, które odbyły się w ZS Nr 2 we wtorek 26 kwietnia br. Spotkanie to jest częścią większego projektu „Mediacje w szkole”, któremu patronuje fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej. Uczniowie z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach warsztatowych. Zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi mediacji oraz dowiedzieli się w jaki sposób można załagadzać konflikty, żeby nie dochodziło do ich eskalacji. W trakcie warsztatów w uczestnikach zrodziły się marzenia oraz ciekawe pomysły, które miejmy nadzieję, że w przyszłości rozkwitną w postaci własnych inicjatyw oraz sukcesów w kontaktach międzyludzkich.

Emilia Zambrzycka