Daily Archives: 6 kwietnia 2022

W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020–2024 – „Aktywna tablica” dn. 06.04.2022r. w naszej szkole odbyło się trzecie z cyklu spotkań użytkowników tablic i monitorów interaktywnych . Spotkanie poprowadzili konsultanci Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, Pani Danuta Moroz i Pan Andrzej Staszczyk. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele z Radziłowa, Wąsosza, Rajgrodu oraz naszej szkoły. Odbyły się dwie lekcje otwarte, które przygotowali: Pani Małgorzata Chełmińska – nauczyciel języka angielskiego oraz Pan Andrzej Mścichowski – nauczyciel informatyki. Uczestnicy podzielili się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami w pracy z nowoczesnymi narzędziami oraz udostępnili scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK w międzyszkolnej sieci współpracy.

Continue reading

W dniu 05.04.2022r. klasa 2wSP brała udział w zajęciach w ramach OPW w 2 Batalionie Zmechanizowanym w Giżycku. Tematyką zajęć było udzielanie pierwszej pomocy w przypadku urazów, zasady strzelania z karabinka oraz czynności przygotowawcze do strzelania.

Continue reading

Funkcjonariusz straży granicznej, policjantka, a może architekt krajobrazu, trener personalny albo rehabilitant? Takie i inne pytania zadawali uczniowie klas maturalnych ZS Nr 2 w Grajewie, którzy uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego w marcu br. Warsztaty poprowadziły psycholożki: Pani mgr Emilia Zambrzycka, psycholog szkolny z ZS Nr 2 oraz Pani mgr Beata Andryszczyk, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grajewie. Uczestnicy mieli również możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistkami, które w oparciu o wcześniej przeprowadzone badania testami psychologicznymi doradzały jaki zawód wybrać uwzględniając takie czynniki jak cechy osobowości czy indywidualne preferencje zawodowe. Uczniowie opuścili warsztaty zmotywowani i utwierdzeni w przekonaniu, że dokonują właściwych wyborów co do dalszej drogi zawodowej, a może nawet kariery.