Funkcjonariusz straży granicznej, policjantka, a może architekt krajobrazu, trener personalny albo rehabilitant? Takie i inne pytania zadawali uczniowie klas maturalnych ZS Nr 2 w Grajewie, którzy uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego w marcu br. Warsztaty poprowadziły psycholożki: Pani mgr Emilia Zambrzycka, psycholog szkolny z ZS Nr 2 oraz Pani mgr Beata Andryszczyk, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grajewie. Uczestnicy mieli również możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistkami, które w oparciu o wcześniej przeprowadzone badania testami psychologicznymi doradzały jaki zawód wybrać uwzględniając takie czynniki jak cechy osobowości czy indywidualne preferencje zawodowe. Uczniowie opuścili warsztaty zmotywowani i utwierdzeni w przekonaniu, że dokonują właściwych wyborów co do dalszej drogi zawodowej, a może nawet kariery.