W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest „CZYTANIE DLA POKOJU”. Za główny cel,
w Bibliotece ZS2, postawiono sobie wsparcie czytelnictwa oraz realizację wybranych kierunków polityki oświatowej w roku szkolnym 2022/2023 – przy współpracy władz samorządowych, społeczności lokalnej oraz organizacji pozarządowych.
W związku z powyższym Społeczność Zespołu Szkół Nr2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, wraz z zaproszonymi do współdziałania instytucjami, podjęła się przeprowadzenia kilku ciekawych, dydaktycznych i kulturalno–wychowawczych, projektów.

Na „połowinki” dnia 19.10.22r. przewidziano – W ISTOCIE… ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI – wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. To symptomatyczny happening, związany z inauguracją Stowarzyszenia ISTOTA, mającego działać na rzecz edukacji czytelniczo-medialnej, wychowania i wolontariatu. Dzięki wsparciu Patronatów, Rodziców, Uczniów z zaprzyjaźnionych szkół, a także wszystkich Gości, którzy zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością, urzeczywistnienia doczekały się:

  • Ogólnopolska Kampania „CZYTANIE DLA POKOJU” – promocja czytelnictwa przy wsparciu Księgarni Alfa i Studia Fotograficznego AZ z Grajewa
  • Emisja filmu „Chłopiec w pasiastej piżamie” poprzedzona warsztatami kulturalno-historycznymi dla Uczniów klas ósmych SP1, SP2 oraz SP4.
  • „DOBA Z BIBLIOTEKĄ W TLE” (kontynuacja z Nocy Bibliotek) – gry i zabawy edukacyjne z Uczniami klasy IB z SP4 oraz z Harcerzami z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie.
  • „BUDUJEMY RELACJE, CZYLI WOLONTARIAT NA TAPECIE” – akcje Wolontariuszy, ze szkoły i z regionu, na rzecz Wiktorka Wiśniewskiego (#StopSMA) – kiermasz wypieków, zbiórka fantów na licytacje oraz mecz charytatywny.
  • Międzypokoleniowa Konferencja w Bibliotece Szkolnej – kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości
    o zdrowie – przy współpracy Grajewskiego Centrum Kultury, Klubu Seniora, Nadleśnictwa Rajgród i Organizacji Strzelec.

Opiekę logistyczno-koordynacyjną z ramienia Uczniów zapewnili: Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Klasa IW z II LO (Profil Mundurowy). Finalizację całości przedsięwzięcia zawdzięczamy: P. Ewie Borawskiej, P. Ani Staniszewskiej, P. Monice Pskowskiej, P. K. Włodarczyk, Nauczycielom Wychowania Fizycznego oraz Nauczycielom Bibliotekarzom. Wszystkim zaś aktywnym uczestnikom Światowego Dnia Godności – Seniorom, Nauczycielom, Opiekunom, Uczniom, Dzieciom – składamy na półmetku podziękowania za przybycie oraz szczodre serca…

                                                                                              Nauczyciele Bibliotekarze

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, którą wykonał Mateusz Tarnacki z klasy 4ad (technik informatyk).