Daily Archives: 10 października 2022

JESTEŚ WAŻNY, TAK JAK JA!

10 października w naszej szkole odbyła się akcja z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego.  Miała ona na celu szerzenie  zrozumienia wobec chorób psychicznych m.in. depresji, która dotyczy coraz częściej młodych ludzi. Bardzo ważne jest szybkie wykrycie problemu oraz znalezienie odpowiedniej pomocy i wsparcia.  W akcje włączyli się uczniowie oraz nauczyciele pracujący w szkole. Organizatorami wydarzenia byli: psycholog szkolny, pedagog, pedagog specjalny oraz Samorząd Uczniowski.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za odwagę i chęć uczestnictwa w akcji.

Urszula Puchalska

Continue reading

Z okazji Europejskiego Dnia Języków koniec września w „Jednostce” poświęciliśmy propagowaniu zalet różnorodności językowej.
W ramach lekcji języka obcego przypadających w tym dniu uczniowie mieli okazję wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach poszerzających ich wiedzę na temat kultury kraju danego obszaru językowego. Zajęcia miały na celu zwiększanie świadomości językowej i pozbawianie uczniów obaw przed mówieniem w językach obcych. Różnorodne formy zaprezentowanych zajęć, takie jak prezentacje multimedialne, quizy językowe i kulturowe oraz konkursy zachęcały uczniów do poszerzania kompetencji językowych. Uczniowie mieli też okazję zmierzyć się z różnymi wyzwaniami językowymi , do których należały biegane dyktando, łamańce językowe, powiedzenia, quizy z wiedzy o krajach europejskich czy kulturowe escape room’y.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i niezwykle aktywny udział w zajęciach.

Continue reading