Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie, korzystając z dofinansowania do wycieczek szkolnych
w ramach projektu MEiN „POZNAJ POLSKĘ”, wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy pod hasłem „Dwa dni dla Stolicy”.
Okazało się, że „dwa dni dla Stolicy” to stanowczo za mało, gdy Warszawa kusi swym nieodpartym urokiem, a wspaniała atmosfera wycieczki nie pozwala nawet myśleć o powrocie. Kiedy jednak podsumuje się zdobyte w tym czasie doświadczenia i wrażenia, można stwierdzić, że to naprawdę dużo! Dwa dni wystarczyły, by poznać historię Zamku Królewskiego i obejrzeć jego efektowne wnętrza, by zgłębić tajniki sztuki średniowiecznej w czasie lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym, by odbyć nastrojowy spacer po królewskich Łazienkach, podążyć śladami bohaterów powieści „Kamienie na szaniec” oraz poznać historię polskich Żydów w muzeum Polin. Znalazł się także czas na integrację, zabawę i przedświąteczne zakupy w znanych warszawskich centrach handlowych.
Jak widać – wiele można dokonać w niedługim czasie dwóch dni!
Serdeczne podziękowania dla organizatora wycieczki – firmy JC Podróże z Łomży (w osobie pilotki wycieczki) za profesjonalne zarządzanie naszym czasem, rozumienie potrzeb „młodej klienteli”, „elastyczność” i przemiłą atmosferę.