Daily Archives: 6 grudnia 2021

6 grudnia 2021 r. w szkole obowiązywała zasada: przebrany – niepytany. Uczniowie, którzy posiadali element ubioru z motywem świątecznym nie byli brani do odpowiedzi ustnej.
Oprócz tego Mikołajki w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie były dniem pełnym emocji.
W jednej z pracowni komputerowych odbył się Mikołajkowy Turniej Fifa21, którego organizatorem był nauczyciel zawodowych przedmiotów informatycznych mgr inż. Radosław Skorupa.
Dodatkowo na sali gimnastycznej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego mgr Andrzej Mścichowski, mgr Ryszard Borkowski oraz mgr Wojciech Kowzon.

Continue reading

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie, korzystając z dofinansowania do wycieczek szkolnych
w ramach projektu MEiN „POZNAJ POLSKĘ”, wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy pod hasłem „Dwa dni dla Stolicy”.
Okazało się, że „dwa dni dla Stolicy” to stanowczo za mało, gdy Warszawa kusi swym nieodpartym urokiem, a wspaniała atmosfera wycieczki nie pozwala nawet myśleć o powrocie. Kiedy jednak podsumuje się zdobyte w tym czasie doświadczenia i wrażenia, można stwierdzić, że to naprawdę dużo! Dwa dni wystarczyły, by poznać historię Zamku Królewskiego i obejrzeć jego efektowne wnętrza, by zgłębić tajniki sztuki średniowiecznej w czasie lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym, by odbyć nastrojowy spacer po królewskich Łazienkach, podążyć śladami bohaterów powieści „Kamienie na szaniec” oraz poznać historię polskich Żydów w muzeum Polin. Znalazł się także czas na integrację, zabawę i przedświąteczne zakupy w znanych warszawskich centrach handlowych.
Jak widać – wiele można dokonać w niedługim czasie dwóch dni!
Serdeczne podziękowania dla organizatora wycieczki – firmy JC Podróże z Łomży (w osobie pilotki wycieczki) za profesjonalne zarządzanie naszym czasem, rozumienie potrzeb „młodej klienteli”, „elastyczność” i przemiłą atmosferę.

Continue reading

Dlaczego mikołajki obchodzimy 6 grudnia?
Święty Mikołaj był biskupem …?
to niektóre z pytań, z którymi zmierzyli sięuczniowie naszej szkoły. Quiz wiedzy o Mikołaju i tradycjach bożonarodzeniowych połączony z promocją książki i możliwością wygrania słodkiego prezentu,stał się dobrą okazją do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i życzymy owocnej lektury.
Dobroć od zawsze niesie ze sobą uśmiech, prezenty nawet te najmniejsze, wielką radość.
Beata Szczepańska