Daily Archives: 10 maja 2021

Edyta Kozikowska, tegoroczna maturzystka wzięła udział w IV edycji konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży” organizowanego przy współpracy Oddziałowego Archiwum IPN w Białymstoku oraz Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku przy współudziale Delegatury IPN w Olsztynie .

Edyta napisała wiersz pt. ”Matka dzieci Getta” opisujący heroiczną postawę Ireny Sendlerowej w czasie II wojny światowej. Komisja konkursowa oceniła utwór wysoko, ostatecznie nasza uczennica zajęła drugie miejsce. Na gali, która odbędzie się jesienią zostanie zaprezentowany tomik wierszy, a w nim także nagrodzone utwory Edyty z lat 2020-2021. Zostaną także przeprowadzone warsztaty przez Janusza Taranienkę – poetę i krytyka literackiego, który podzieli się z młodymi twórcami wiedzą na temat doskonalenia warsztatu poetyckiego.

Gratulujemy i życzymy dalszego apetytu na poezję!

Od 17 maja 2021r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie wracają do nauki w trybie hybrydowym.
17.05 – 21.05.2021r. – nauczanie stacjonarne w klasach: 1wsp, 1dsp, 1esp, 2aesp, 2dsp
Klasy: 2w, 2wsp, 3a, 3d, 3e mają lekcje zdalnie.
24.05 – 28.05.2021r. – nauczanie stacjonarne w klasach: 2w, 2wsp, 3a, 3d, 3e
Klasy: 1wsp, 1dsp, 1esp, 2aesp, 2dsp mają lekcje zdalnie.