03.03.2023 r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie odbyła się akademia z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowana przez Panią Halinę Waszkiewicz oraz uczniów klas mundurowych. W uroczystości aktywny udział wzięli: Mateusz Turowski klasa 1w sp (lektor), Gabriela Zuzanna Komor klasa 1w sp (śpiew), Szymon Chomiczewski klasa 2w sp (śpiew), Oliwier Cybula klasa 2w sp (śpiew), Oliwier Kuryś klasa 2w sp (śpiew) oraz klasy mundurowe. Pomoc techniczna : Filip Żukowski i Bartek Żbikowski uczniowie klasy 1p sp
Dekoracje – Agnieszka Danowska i Sylwia Kuźniak
Dźwięk – Wiesław Ruszczyk

Po części oficjalnej goście przenieśli się na słodki poczęstunek, a uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych z terenu powiatu grajewskiego wzięli udział w finale konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze SP w Radziłowie, SP w Danówku, SP w Szczuczynie, SP w Wierzbowie oraz SP nr 4 w Grajewie. Konkurs miał formę testu składającego się z 30 pytań, przygotowanego przez nauczyciela historii Panią Halinę Waszkiewicz na  platformie testportal. Konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbył się pod patronatem Starosty Grajewskiego Pana Waldemara Remfelda oraz Posła na SEJM RP Pana Kazimierza Gwiazdowskiego.

Tegorocznymi laureatami ww. konkursu zostali:

  1. miejsce- Paweł Tyszkiewicz- SP Nr 4 w Grajewie  (16 pkt./53,3%)
  2. miejsce- Natalia Chmielewska- SP Nr 4 w Grajewie (14 pkt./46,7%), czas 6:20
  3. miejsce- Rafał Łazowski-  SP Nr 4 w Grajewie (14 pkt./46,7%), 8:18

O 2 i 3 miejscu zadecydował zgodnie z regulaminem czas rozwiązania testu.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo i współzawodnictwo.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez uczniów klasy 4dsp (technik informatyk): Mateusza Metelskiego, Bartłomieja Szymanowkiego, Bartłomiej Maciejewskiego oraz Jakub Stankiewicza.