Daily Archives: 5 kwietnia 2024

05 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy IV d Technik Informatyk w ramach zajęć lekcyjnych na chwilę zamienili szkolne sale na salę rozpraw i ławę dla publiczności w Sądzie Rejonowym w Grajewie. Uczniowie mieli okazję odwiedzić Sąd Rejonowy i wziąć udział w charakterze publiczności w jednej z wyznaczonych na ten dzień rozpraw karnych. Takie spotkanie to znakomita okazja do poznania postępowania sądowego, rozmowy z sędzią prowadzącą oraz możliwość zadawania pytań i ujrzenia sądu od wewnątrz, na żywo jak bije jego serce.
To ważne doświadczenie na progu dorosłości, które uczniowie zapewne zapamiętają na długo, a może też w niektórych obudzi się zainteresowanie do podjęcia nauki w tym kierunku, by kiedyś sala rozpraw stała się miejscem pracy. Wizyta w sądzie była z pewnością atrakcyjną i praktyczną lekcją wiedzy o życiu. Serdeczne podziękowania dla Pani Sędzi Anety Frączek z Sądu Rejonowego za poświęcony czas, a zwłaszcza za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą.