W dniu 23 czerwca 2023 r. tuż po zakończeniu roku szkolnego i rozdaniu świadectw szkolnych uczniowie naszego Technikum przystąpili w 3 pracowniach komputerowych (podzieleni na grupy) do przyswajania wiedzy z kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”. Edukacja młodzieży z obszaru cyberbezpieczeństwa jest niesłychanie ważna i cieszymy się, że udało nam się zaangażować aż 199 uczniów klas Technikum do wzmocnienia kompetencji cyfrowych. W ten oto sposób zainaugurowaliśmy projekt „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, co jest jednym z warunków, by wygrać mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły w skład której wchodzi: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor. Laureaci konkursu (szkoły) zostaną wyłonieni do 31 lipca 2023 r.