Daily Archives: 3 września 2021

1 września 2021 roku o godzinie 9.00 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 im 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny 2021/2022, trzy klasy pierwsze (technik informatyk, technik ekonomista+technik żywienia i usług gastronomicznych, oddział przygotowania wojskowego – liceum). Dyrektor ZS2 w Grajewie powitał wszystkich gości, przedstawił wychowawców klas pierwszych – życząc wszystkim nauczycielom i uczniom wytrwałości i sukcesów. Odczytał list Ministra Edukacji Narodowej – Przemysława Czarnka. Klasy pierwsze uroczyście ślubowały na sztandar szkoły uczyć się pilnie i osiągać coraz lepsze wyniki, by w przyszłości oddać wszystkie swe siły OjczyźnieRzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości brali udział przedstawiciele służb mundurowych z  15.GBZ oraz WKU Łomża, por. Kamil Kamiński (15.GBZ) odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, por. Adam Chiliński (WKU Łomża) zachęcił wszystkich uczniów do udziału we wszelkich uroczystościach patriotycznych- jako absolwent naszej szkoły skierował do nas słowa krzepiące serca swoich byłych nauczycieli, mówił o dumie i honorze oraz gratulował uczniom klas mundurowych słusznego wyboru profilu i szkoły. Dodatkowo na ręce dyrektora ZS2 w Grajewie – Marcina Bobrowskiego wręczył „kalendarz z mundurem”, który zawiera wszystkie najważniejsze święta wojskowe, wręczył również list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.