Od 23 listopada 2020 do 7 grudnia 2020 odbywał się międzynarodowy konkurs programistyczny Pix Programming Challenge. W Polskiej edycji reprezentowało naszą szkołę dwóch uczniów klasy 2 d(sp) Michał Bylica oraz Bartosz Rydzewski. Serdecznie gratuluję naszym reprezentantom osiągniętych wyników, a w szczególności Bartoszowi, który przygodę zakończył na półfinale konkursu!! Życzymy sukcesów w przyszłości!!
Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „Mix PROGRAMMING CHALLENGE”