Data: 13-15 marca 2024.
Pierwszy dzień – zwiedzanie Gdańska: Muzeum II wojny światowej, Trakt Królewski, Kościół Mariacki.
Drugi dzień – zwiedzanie Gdyni i Sopotu: Centrum Nauki Experyment, Oceanarium, spacer nadmorski, statki muzea „Błyskawica” i „Dar Pomorza”, park rozrywki Jump City, molo sopockie i słynny sopocki „Monciak”.
Trzeci dzień – Chwila refleksji przy historycznej Bramie Stoczni Gdańskiej i Pomniku Trzech Krzyży.
Westerplatte: żywa lekcja historii z okazji 100 rocznicy uzyskania praw Polski do Westerplatte. Udział w grze terenowej, gdzie zadaniem było odnalezienie stanowisk zaznaczonych na mapce, zapoznanie się z prezentacją rekonstruktorów w mundurach oficerów WP (wartownicy Wojskowej Składnicy Tranzytowej oraz żołnierze Kampanii Wrześniowej 1939) i odpowiedź na pytania w karcie pracy. Wizyta w szpitalu polowym i posiłek w wojskowej kuchni polowej.
Wycieczkę zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka geografii Danuta Krupińska. Funkcję opiekuna pełniła nauczycielka religii Anna Staniszewska