Daily Archives: 26 kwietnia 2023

„Świata nie da się zmienić, ale zawsze można zmienić siebie…”

W ramach działań profilaktycznych 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny pt. „Wspomnienia narkomanki”. Była to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek „Pamiętnik narkomanki”.Sztuka została wystawiona przez aktorów Teatru Awangarda.Przed oczami młodych widzów rozegrała się wstrząsająca historia dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową…

,,Jedna z dziesięciu osób, która spróbuje narkotyku, uzależni się od niego, a co trzecia z tych, które się uzależnią umrze”. To zdanie zaczerpnięte z klinicznych i policyjnych statystyk, a wiszące jak widmo wyroku nad każdym sięgającym po narkotyk, pojawiło się kilkakrotnie w spektaklu niby refren. Nieprzypadkowo. Ta inscenizacja miała bowiem służyć przełamaniu stereotypu w myśleniu na ten temat.

Beata Szczepańska