Dnia 15.06.2022 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie odbył się Festiwal Dobrej Energii. Podczas Światowego Dnia Wiatru gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych powiatu grajewskiego, którzy zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz wzięli udział w grze terenowej, która wymagała od uczniów nie tylko wiedzy ekologicznej, związanej z wiatrem i innymi źródłami energii odnawialnej, ale także tej na temat regionu, jego historii oraz na temat naszej placówki. Uczniowie wykonywali różne zadania, m.in. na stanowiskach prezentujących kierunki kształcenia dostępne w naszej ofercie edukacyjnej. Dla wszystkich była to dobra lekcja próbna.
 
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz lokalne i regionalne media.
 
Otwarta została nowa pracownia informatyczna – wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy – ufundowana przez firmę OX2 oraz firmy: Intertek, Vestas, CJR Renewables, Electrum oraz DIF Capital Partners.
 
W rywalizacji szkół podstawowych podczas Festiwalu Dobrej Energii zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie. Fundatorem nagród dla zwycięskiej drużyny był Pan Marcin Makuszewski, właściciel Budki Scholler oraz Zielonej Budki w Grajewie. https://www.facebook.com/Zielona-BUDKA-Grajewo-107397028658143/ https://www.facebook.com/groups/236813547737146
 
Część oficjalna festiwalu (tj. rozpoczęcie imprezy, podziękowania fundatorom pracowni komputerowej, ogłoszenie wyników rywalizacji szkół podstawowych, wręczenie nagród, pokaz musztry paradnej wykonany przez uczniów klas mundurowych oraz zakończenie festiwalu) odbyła się na szkolnej sali gimnastycznej.
 
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z części oficjalnej. Wkrótce pojawią się posty z kolejnymi fotorelacjami z tego wydarzenia.