Daily Archives: 4 listopada 2020

Choć październik przyniósł niesprzyjające zmiany w funkcjonowaniu szkół w Polce, zaplanowaną na ten miesiąc językową fiestę udało się przeprowadzić w całości – częściowo zdalnie. W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych, którego obchody przypadają 10 października, na zajęciach językowych królowały oryginalne wersje znanych gier takich jak Scrabble, Dixit, Taboo, Story Cubes, 10 seconds czy Gangster’s City . Uczniowie mieli też okazję poznać zasady Sketchnoting’u czyli tworzenia notatki graficznej, której podstawowym zadaniem jest stymulacja pamięci. Koniec października, sprzyjał refleksji i konwersacjom na temat osobowości, których nie ma już wśród nas jak również o zanikających językach. 31 października uczniowie mogli wziąć udział w trzech wyzwaniach językowych nawiązujących do anglosaskiej tradycji Halloween. Cykl zakończyła zapowiedź listopadowej akcji Językowe Anty Nudy.