Daily Archives: 26 czerwca 2020

Dnia 15 czerwca został rozstrzygnięty Konkurs Poetycki „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży” organizowany  przez Oddziałowe Archiwum IPN w Białymstoku oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Białymstoku.  Przyświecał mu piękny cel – rozpowszechnianie historii Polski, przekazywanie wiedzy na temat losów wielu pokoleń Polaków oraz dążenia do odzyskania niepodległości. Edyta Kozikowska z klasy IIW KLASY MUNDUROWEJ Zespołu Szkół Nr2 im.9.Pułku Strzelców Konnych w Grajewie przygotowała własny utwór poetycki o charakterze patriotycznym pt. „Powrót” . Pomoc merytoryczną sprawowała p. Monika Pskowska, nauczyciel języka polskiego. Uczennica tworząc wiersz pragnęła upamiętnić swojego dziadka Franciszka Śmiarowskiego, wieloletniego więźnia obozów koncentracyjnych. Edyta Kozikowska została doceniona przez Komisję Konkursową i znalazła się w gronie finalistów III edycji konkursu w kategorii III: uczniowie szkół ponadpodstawowych terenu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Trzymamy kciuki, by nasza Edyta otrzymała tytuł laureata podczas jesiennej Gali podsumowującej konkurs.

Jednostka  zawsze blisko ucznia!

Monika Pskowska