Daily Archives: 12 grudnia 2019

„Zdrowie psychiczne definiuje się jako dobrostan, w którym każda osoba może realizować swój własny potencjał, potrafi poradzić sobie ze zwykłymi stresami życiowymi, może pracować wydajnie i owocnie oraz jest w stanie wnieść wkład w swoją społeczność.”

(Mental health: a state of well-boeing, August 2014, WHO, http://www.who.int/features/factfiles/mental_health/en/) .

W trosce o dobrostan i zdrowie psychiczne uczniów ZS Nr 2 w Grajewie, nasza szkoła przystąpiła do rocznego programu promocji i profilaktyki zdrowia psychicznego uzyskując certyfikat „Szkoły Myślenia Pozytywnego”. W ramach tego programu wybrane klasy będą co miesiąc realizować różne zadania nt. zdrowia psychicznego i jego profilaktyki oraz lepszego funkcjonowania w społeczności szkolnej, a także poprawy kompetencji psychospołecznych. Docelowo projekt ma poprawić jakość funkcjonowania całej społeczności szkolnej z uwzględnieniem specyficznych potrzeb lokalnego środowiska.
W projekt będą również zaangażowani nauczyciele poprzez możliwość uczestniczenia w szkoleniach oraz spotkaniach z ekspertami. Do zaangażowania w tę inicjatywę serdecznie zapraszamy również Rodziców uczniów ZS Nr 2.

Emilia Zambrzycka