Dnia 06 czerwca 2024 r. odbył się w naszej szkole FESTIWAL NAUKI, SZTUKI I WOLONTARIATU pod nazwą „Dobry DOM dobrej ENERGII…”
W strefie „Wolontariatu przez duże W” odbywał się panel dyskusyjny a jego specjalnymi gośćmi byli: dr Diana Saniewska, z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, filolożka nienasycona z podwójnym doktoratem, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa i doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, dr Patrycja Saniewska-Guzowska, z Działu Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami na Uniwersytecie w Białymstoku, zajmująca się językiem osób z niepełnosprawnością intelektualną, szczególnie werbalną ekspresją uczuć i emocji w środowisku uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz inż. Damian Fajfer – absolwent naszej szkoły, który obecnie pracuje jako projektant w Banku Pekao S.A.. w Warszawie.

Moderatorką debaty była Pani Pedagog Beata Szczepańska, współpracująca od kilku lat z Fundacją Świętego Mikołaja. Nasi szacowni goście również są zaangażowani w działalność wolontariacką – dr Patrycja Saniewska-Guzowska i dr Diana Saniewska współdziałają z Fundacją MALI WOJOWNICY a inż. Damian Fajfer z Fundacją Banku Pekao S.A. Wszystkim dziękujemy z głębi serca – również Pani Annie Jaźwińskiej, Przewodniczącej Rady Rodziców a jednocześnie dzielnej mamie – za owocną rozmowę. Opieka nad osobami o specyficznych potrzebach edukacyjno-społecznych, dylemat w jaki sposób wspierać dzieci z depresją, niepełnosprawnością, czy ze spektrum autyzmu, jak też – a może przede wszystkim – ich Opiekunami, to wyzwania postawione przed nami wszystkimi na przyszłość.
W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli: młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie wraz z Rodzicami, Dyrektorem i Nauczycielami, Uczniowie szkół podstawowych z powiatu grajewskiego z Nauczycielami , Przedszkolaki wraz z Opiekunkami oraz Społeczność szkolna i grajewska.
Uczniowie SP Nr 1 w Grajewie, SP Nr 2 w Grajewie oraz SP Nr 4 w Grajewie wzięli udział w festiwalowym Regionalnym Konkursie „BOSKA CZĄSTKA”. Najlepszym okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grajewie – Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy festiwalu mogli zagłosować na najciekawsze stanowisko naukowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie II LO i Technikum startowali w Konkursie o Nagrodę Dyrektora Szkoły „WSZECHŚWIAT Z ZIELONYM SERCEM JEDNOSTKI”. Zwycięzcą został Bartosz Zyskowski reprezentujący klasę 2d, która zdystansowała konkurencję! Gratulujemy wysokiego poziomu naukowego zacięcia, pasji nowymi technologiami oraz praktycznego doświadczenia!
Za udział w Regionalnym Konkursie Fotograficznym o Nagrodę Nadleśniczego oraz Konkursie Graficznym podziękował osobiście wręczając nagrody Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród Bogdan Brzoznowski.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom Festiwalu za przybycie i uświetnienie swoją obecnością tego wydarzenia!
PS Zapraszamy do śledzenia publikacji medialnych i do udziału w konkursie FOCUS (o nagrodę Mediów!), w którym nagrodzimy najciekawsze zdjęcie festiwalowe lub komentarz pod którąś z relacji💣🎦💎✊🏻❤️‍🔥💰