Dnia 3 grudnia 2023 r. po Mszy Św. o godz. 10.00 w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie z inicjatywy klas gastronomicznych oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych odbył się charytatywny kiermasz wypieków.

To wydarzenie miało ogromne znaczenie, ponieważ nie tylko niosło ze sobą wymiar religijny, ale także społeczny. Pokazywało, jak jako społeczność szkolna mogliśmy jednoczyć siły dla dobra innych. Chcieliśmy, aby nasze serca, będąc w atmosferze zbliżających się świąt, otworzyły się na potrzeby innych, szczególnie tych dotkniętych tragicznymi wydarzeniami wojennymi.
Podczas kiermaszu charytatywnego uczniowie klas żywieniowych sprzedawali świąteczne smakołyki. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc dla osób dotkniętych skutkami wojny, mając na celu poprawę warunków życia oraz wsparcie dla najbardziej potrzebujących.
Ta Msza Święta i związane z nią działania charytatywne stały się dla nas okazją do refleksji nad sensem Świąt Bożego Narodzenia oraz do wykazania się prawdziwym duchem solidarności i miłości bliźniego.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej uroczystości. Serdeczne podziękowania należą się również tym, którzy wzięli czynny udział w oprawie Mszy Świętej. Nie można zapomnieć również o naszych sponsorach: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie oraz Intermareche, którzy zafundowali nam produkty, z których zrobiono te wszystkie przepyszne wypieki.
Każda obecność miała znaczenie, każdy gest dobroci przyczynił się do budowania lepszego świata.