🇵🇱 Dnia 12 listopada 2023 r. w Wojewodzinie odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej jednostki wojskowej będącej częścią 1 Dywizji Piechoty Legionów. W wydarzeniu uczestniczył Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak oraz liczne grono przedstawicieli rządowych, samorządowych, jednostek oraz społeczności lokalnej.
🇵🇱 Dnia 11 listopada 2023 r. odbyły się grajewskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Tak jak na wszystkich świętach państwowych oraz innych ważnych uroczystościach lokalnych – tak też na ww. wydarzeniach również nie zabrakło naszych strzelców – uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.
Drodzy strzelcy, uczniowie klas 1w, 2w, 3w oraz 4w – składamy Wam serdeczne podziękowania. Wasza obecność dodaje wyjątkowego charakteru lokalnym świętom i uroczystościom. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, patriotyzm oraz gotowość do reprezentowania szkoły i społeczności. Jesteście dumą i niezatartym symbolem naszego lokalnego dziedzictwa. 🇵🇱