Dnia 08.11.2023r. w ZS Nr 2 w Grajewie odbyła się Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS.
Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych z powiatu grajewskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest spopularyzowanie wiedzy na temat HIV/AIDS, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od zachowań ryzykownych, wykształcenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.
Do rywalizacji przystąpiło 10 osób w tym 5 uczniów z ZS w Szczuczynie i 5 uczniów z ZS Nr 2 w Grajewie. Zwycięzcą został Mateusz Jan Turowski z ZS Nr 2, drugie mniejsce także przypadło naszej wychowance Izabeli Łajewskiej z ZS Nr 2 w Grajewie. Trzecie miejsce zajęła uczennica z ZS w Szczuczynie.
Gratulujemy i do zobaczenia na etapie wojewódzkim.

Emilia Świderska