Dnia 10.10.2023 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, które przeprowadzone zostały w sposób transparentny i tajny, zapewniając uczniom swobodę wyboru. Po procesie głosowania Komisja Wyborcza skrupulatnie przeprowadziła liczenie głosów i sporządziła protokół wyborczy. Głos oddało 269 uczniów naszej szkoły.

Wyniki:
Kinga Bukowska, klasa 3e-48 głosów
Gabriela Zuzanna Komor, klasa 2w – 49 głosów
Amelia Sieniła, klasa 2ae – 12 głosów
Natalia Zolnik, klasa 2p – 13 głosów
Bartosz Zyskowski, klasa 2d – 146 głosów.
Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego oraz pozostałym kandydatom należą się wielkie gratulacje, a wszystkim głosującym oraz osobom wspierającym cały proces wyborczy – serdeczne podziękowania.
Szkoła to nie tylko sala lekcyjna z tablicą, lecz także przestrzeń, w której uczniowie zdobywają umiejętność aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Proces wyborczy (tj. 1. zbieranie podpisów popierających zgłoszenie kandydata na przewodniczącego SU – 40 podpisów uczniów, 6 podpisów nauczycieli, podpis wychowawcy i dyrektora;
2. przeprowadzenie swoich kampanii wyborczych;
3. debata przedwyborcza;
4. wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego) miał na celu zaangażowanie uczniów w życie szkolne, stworzenie silnego Samorządu Uczniowskiego oraz rozwijanie u uczniów umiejętności współpracy, odpowiedzialności obywatelskiej, demokratycznego dialogu i umiejętności społecznych. Są to wartości, które kształtują przyszłych liderów i twórców pozytywnych zmian w społeczeństwie.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Paulina Skorupa