W poniedziałek 09 PAŹDZIERNIKA 2023r. w naszej szkole odbyły się szkolne prawybory do Parlamentu RP w ramach projektu “Młodzi głosują”.

Zachowując procedury została powołana komisja wyborcza, która czuwała nad przebiegiem głosowania. W dzień wyborów młodsi i starsi uczniowie mogli poczuć się jak podczas prawdziwych wyborów, głosowanie przebiegło sprawnie, wszyscy uczestnicy potraktowali poważnie swój udział w wyborach. Organizując w szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznali w praktyce ich zasady i znaczenie, a także po raz pierwszy wykazali swoją aktywność obywatelską.

Po zakończeniu głosowania szkolna komisja wyborcza otworzyła urnę wyborczą, policzyła oddane głosy i sporządziła protokół.

Poniżej prezentujemy Komitety według zdobytego poparcia w wyborach.

1. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  3. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
  4. Komitet Wyborczy Nowa Lewica