Dnia 05.10.2023 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie miało miejsce niecodzienne wydarzenie – debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Debata podzielona była na 4 etapy. Pierwszym etapem były prezentacje kandydatów według kolejności alfabetycznej:
1. Kinga Bukowska, klasa 3e
2. Gabriela Zuzanna Komor, klasa 2w
3. Joanna Naruszewicz, klasa 2p
4. Amelia Sieniła, klasa 2ae
5. Natalia Zolnik, klasa 2p
6. Bartosz Zyskowski, klasa 2d;

W trakcie drugiego etapu wywiązała się dyskusja, w której uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania zadawane im przez kontrkandydatów.

W trzecim etapie debaty różnorodne pytania ułatwiające uczniom wybór nowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zadawał prowadzący debatę – Alan Kotowski z klasy 3w.

Na czwartym etapie pytania kandydatom zadawała publiczność – uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie.

Celem wydarzenia nie było tylko to, by uczniowie bardziej poznali kandydatów i oddali świadomy i przemyślany głos podczas wyborów, ale również kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich uczniów oraz budowanie lepszej i silniejszej społeczności szkolnej.

Od momentu zakończenia debaty w szkole panuje cisza wyborcza. Głosowanie odbędzie się 11.10.2023 r.

Zarówno kandydatom jak i publiczności należą się podziękowania za aktywny udział w debacie.

Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów – niezależnie od wyniku jesteście prawdziwymi liderami. Gratulujemy Wam odwagi, opanowania, profesjonalizmu, kreatywności w argumentacji, otwartości na dialog, dyscypliny oraz punktualności. Wasze zaangażowanie zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Paulina Skorupa