14 lutego 2023 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie na 6, 7 i 8 godzinie lekcyjnej zapisani wcześniej uczniowie (35 osób) wzięli udział w wydarzeniu pt. „Walentynkowe Randki w Jednostce” organizowanym przez Samorząd Uczniowski.
Każdy z uczestników rozmawiał przez 2 minuty przy stoliku z każdym uczestnikiem płci przeciwnej. Celem wydarzenia była integracja społeczności uczniowskiej oraz przypomnienie młodzieży, że rozmowa „w realu” jest bardziej atrakcyjna niż ta poprzez różnego rodzaju komunikatory.
Uczniowie mieli okazję poznać nowe osoby ze szkoły oraz na żywo z nimi porozmawiać. Technika idzie do przodu. Ludzie zamiast rozmawiać i spotykać się z innymi ludźmi – spędzają dużo czasu przed smartfonem oraz innymi urządzeniami elektronicznymi. Pisanie przez komunikatory oraz literki na ekranie – nigdy nie zastąpią nam rozmowy na żywo z drugim człowiekiem oraz nie zastąpią doświadczeń towarzyszących patrzeniu w oczy, spoglądaniu na mimikę twarzy/ gesty/ emocje.
Wydarzenie przebiegało bez żadnych problemów. Widać było zaangażowanie uczestników oraz chęć do podejmowania rozmów i nawiązywania nowych znajomości.
Wzięcie udziału w takim wydarzeniu dla większości osób byłoby na pewno stresujące więc wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi.
„Walentynkowe Randki w Jednostce” przyjęte zostały bardzo pozytywnie przez społeczność szkolną i w niedalekiej przyszłości planowana jest jego kontynuacja – jednak już w trochę innej formie.
Paulina Skorupa

14 lutego Samorząd Uczniowski rozniósł również Pocztę Walentynkową.