„Razem być. Ładniej żyć. Przestańmy kryć sympatii nić…” – w absolutnie niezwykły sposób wyśpiewała Zuzia Komor! Te kilka słów, to nie tylko poruszający tekst piosenki, jakiej mogliśmy wysłuchać na podsumowaniu obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz działań Wolontariuszy w Jednostce.

To swoiste credo naszej społeczności – społeczności szkolnej i społeczności z całego powiatu grajewskiego. To też przypieczętowanie wielu działań młodzieży w ciągu trzech miesięcy, zbudowania pięknych relacji a wreszcie osiągnięcia konkretnych celów. Szczegółowe sprawozdanie i efekty, wkrótce na stronach internetowych naszej szkoły, ale już dziś musimy powiedzieć – dziękujemy! Nie sposób tu wymienić wszystkich, którym słowa podziękowań należą się najbardziej. Nie wszyscy też, chcąc pozostać w cieniu, oczekują wielkich słów i wielkich gestów… Niemniej powinno wybrzmieć, że jeśli wydarzyło się dobro – to tylko dzięki ludziom dobrej woli. Dzięki wszystkim Włodarzom, Pracownikom administracji i obsługi, Dyrektorom, Pedagogom i Bibliotekarzom z kilku szkół, Uczniom i Rodzicom, a także Właścicielom lokalnych firm i zaprzyjaźnionym Przedsiębiorcom. Byliśmy razem – dla Wiktorka Wiśniewskiego, dla potrzebujących wsparcia, dla perspektywy nowoczesnej edukacji, dla Seniorów i dla Maluchów – dla siebie. Po prostu wdzięczność.