„W dniu 12 października br. w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie odbył się „Konkurs wiedzy o Sejmie” 🏛zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego.

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich z terenu powiatu grajewskiego.
Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach.
👉 W pierwszej części uczestnicy wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją multimedialną z zakresu parlamentaryzmu, zadań, funkcji i architektury Sejmu oraz trybu ustawodawczego.
👉 W drugiej części natomiast rozwiązywali test z wiedzy dotyczącej wyżej wspomnianych zagadnień w formie elektronicznej.
🏆🎉 Zwycięzcami „Konkursu Wiedzy o Sejmie” zostali:
🥇1 miejsce – Dominika Modzelewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie,
🥈2 miejsce – Szymon Waszkiewicz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Grajewie,
🥉3 miejsce – Paweł Czyżewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Wąsoszu.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Grajewskiego w osobach: Waldemar Remfeld Starosty Grajewskiego oraz Tomasza Cebelińskiego Wicestarosty Grajewskiego.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy 👏