Dnia 30 września 2022 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie rozpoczęła się kolejna „Integracyjna Noc w Jednostce”. Wydarzenie miało na celu integrację społeczności uczniowskiej oraz kulturalne spędzanie wolnego czasu. W imprezie wzięło udział 76 uczniów naszej szkoły. Duża część osób bawiła się do godz. 6.00 rano dnia następnego, natomiast pozostałe osoby za zgodą rodziców opuściły wydarzenie wcześniej. Opiekunami na nocnym spotkaniu byli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie.
Była to prawdziwa noc integracyjna. Dało się zauważyć, że wielu uczniów nawiązało między sobą nowe znajomości, a niektórzy zyskali w swoim życiu osoby mające podobne zainteresowania oraz pasje. Szkoła to nie tylko nauka, ale również ludzie, relacje, przyjaźnie zawierane często na całe życie.
Obserwując zachowanie, zainteresowanie i zaangażowanie większości obecnych tam młodych ludzi, ich rozgrywki sportowe, e-sportowe, skupienie na grach planszowych, ich wspólne rozmowy, śmiechy, oglądanie filmów, śpiewanie piosenek, dobrą zabawę przy muzyce – muszę stwierdzić, że warto organizować takie wydarzenia.
Paulina Skorupa