„Miej serce i patrzaj w serce”
A.Mickiewicz
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie doszło do romantycznego spotkanie z litewskim wieszczem. Zgromadzeni zainteresowani mogli posłuchać literackiego dorobku Mickiewicza z okazji Narodowego Czytania. Gościem specjalnym była Katarzyna Żak, polska aktorka filmowa i teatralna. W grajewskiej bibliotece dała się poznać m.in. też jako utalentowana wokalistka.
Zespół Szkół Nr2 im. 9.Pułku Strzelców Konnych w Grajewie reprezentowały uczennice: Lidia Witkowska, Martyna Mocarska i Małgorzata Mocarska. Czar poezji Mickiewicza połączony z finezyjnym głosem p. Katarzyny Żak sprawił, że sobotni czas godnie został wykorzystany.
Ponadto na zajęciach języka polskiego w klasie 4ae również uczciliśmy pamięć o narodowym wieszczu, Adamie Mickiewiczu. Uczennice przygotowały i zaprezentowały przed rówieśnikami najpiękniejsze ballady.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie!
Monika Pskowska