O tym, że teatr da się lubić przekonali się uczniowie ZS Nr 2, którzy skorzystali z propozycji szkoły i wzięli udział w wycieczce do Białegostoku, gdzie – w pięknie wyremontowanym  kinie Ton – mieli okazję obejrzeć sztukę pt. „Makbet” w wykonaniu artystów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki. Warto dodać, że ten dramat Szekspira  stale figuruje w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych, których znajomość jest sprawdzana na egzaminie maturalnym (na „nowej maturze” – w jeszcze większym stopniu).

Zmotywowanych do udziału w wycieczce poczuciem obowiązku uczniów spotkało jednak niemałe zaskoczenie, gdyż spektakl okazał się niezwykle atrakcyjny. Ani śladu spodziewanej nudy! Od początku do samego końca  widowisko trzymało w napięciu i… zachwycało – nowoczesnością (harmonijnie łączącą się z tradycją), efektami multimedialnymi i świetlnymi, muzyką i dźwiękiem, kostiumami, choreografią oraz grą aktorów. Było też nieco pikanterii… Jednym słowem – teatr w nowej odsłonie przemawiający do młodego widza zarówno formą, jak i treścią. A skoro mowa o treści – oprócz sensów wszystkim znanych – nowe przesłanie
w zaskakującym zakończeniu, uświadamiające, że trzeba być czujnym, bo „ licho nie śpi”…

 Renata Modzelewska