01.06.2021r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, wznowili aktywność turystyczno-kulturalną, w ramach której wzięli udział w wycieczce do Białegostoku i Supraśla.
Celem imprezy było „ukulturalnienie ”, rekreacja i oczywiście – integracja, tak pożądana po miesiącach zdalnej nauki, ograniczającej kontakty do sfery wirtualnej.

Bogaty program wycieczki w pełni umożliwił realizację zamierzeń – i tak: w Białymstoku, w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki, uczniowie obejrzeli wyjątkowy (dosłownie, gdyż jedyny w Polsce!), widowiskowy spektakl pt. „Hobbit” będący, jak można się domyślić, sceniczną wersją słynnej powieści J. R. R. Tolkiena i odbyli spacer po okazałym po renowacji Rynku Kościuszki, natomiast
w zagubionym w Puszczy Knyszyńskim historycznym Supraślu zwiedzili Muzeum Sztuki Drukarskiej
i Papiernictwa oraz Muzeum Ikon. Były także – na życzenie uczniów – atrakcje o charakterze mniej oficjalnym…
Czy udziałowi w imprezach kulturalnych musi towarzyszyć nuda? Oczywiście, że nie! „Kulturalnie” nie musi oznaczać „nieatrakcyjnie”. Przekonali się o tym uczestnicy opisywanej tu wycieczki. Wyreżyserowany z ogromnym rozmachem spektakl, bogaty w efekty zamierzone (i te niezamierzone jak spontaniczne reakcje młodszej części widowni) trzymał w napięciu i po prostu zachwycał, w Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa było ciekawie, a w Muzeum Ikon – nastrojowo i mistycznie. Mnóstwo wrażeń, dużo emocji i zabawa w upragnionym „własnym” towarzystwie. Nareszcie!