W dniu 15.03.2021 r. rozstrzygnięty został konkurs „Los Żołnierzy Wyklętych”, który odbył się online  na platformie MS Teams ZS NR 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Wydarzenie objęte było patronatem Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda. Współorganizatorami konkursu byli: ZS Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, ZS im. ks. J.K. Kluka w Wojewodzinie oraz Poseł na SEJM RP- Pan Kazimierz Gwiazdowski. Do konkursu zgłoszono 28 uczniów z 4 szkół, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Grajewie:

• Zespół Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie– 12 uczniów
  • Zespół Szkół im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie- 8 uczniów
  • Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie- 4 uczniów
  • Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie- 4 uczniów

Test wiedzy składał się z 30 pytań, za które można było uzyskać 30 punktów, w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów decydował najkrótszy czas odpowiedzi.

Wyniki:

1. Stankiewicz Jakub- klasa 2d(sp)- ZS Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie
  2. Rydzewski Bartosz- klasa 2d(sp)- ZS Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie
  3. Staniszewski Piotr- klasa I TPL- Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom! Wręczenie nagród nastąpi w piątek 19.03.2021 r. o godzinie 9.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grajewie.