W dniu 23 października 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Grajewskiego połączone z inauguracją roku sportowego 2019/2020, które poprowadził p. Adam Cudny.

Puchary, dyplomy praz upominki najlepszym sportowcom wręczali Poseł na Sejm RP, Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – Kazimierz Gwiazdowski, Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld, Wicestarosta – Tomasz Cebeliński, oraz Zastępca Burmistrza Miasta Grajewo – Maciej Bednarko.

Współzawodnictwo sportowe w powiecie grajewskim prowadzone było na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt, chłopców i łącznej. Do klasyfikacji końcowej doliczone zostały punkty zdobyte we współzawodnictwie wojewódzkim.

W roku szkolnym 2018/2019 we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych startowało 14 szkół, program współzawodnictwa obejmował 12 dyscyplin sportowych. W ramach realizacji współzawodnictwa sportowego w klasyfikacji Szkół Podstawowych miejsce I zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej najlepsze – I miejsce Publiczne Gimnazjum nr 1 w Grajewie  (obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie).

We współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Zespół Szkół nr 1 w Grajewie.

Na dzisiejszej uroczystości wspomniano też o sukcesach uczniów z Zespołu Szkól nr 1 w Grajwie, którzy w dniach 7- 10 października 2019 roku wzięli udział w  XLII ogólnopolskim finale zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” w Bornym Sulinowie. Po dwudniowych zmaganiach i rozegraniu pięciu konkurencji drużyna chłopców zajęła V miejsce, zaś dziewczęta zdeklasowały pozostałe uczestniczki i z przewagą 8 punktów sięgnęły po tytuł Mistrzyń Polski. Ponadto nagrodzono uczniów z I L.O., którzy osiągnęli złote medale w dziedzinach: unihokej, zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”, bieg na orientację, aerobik rekreacyjny oraz w kategoriach indywidualnych:

Martyna Efir – indywidualna mistrzyni województwa podlaskiego w Biegu na Orientację,

Piotr Łajewski – indywidualny mistrz woj. podlaskiego w Biegu na Orientację,

Ewelina Świderska – indywidualna mistrzyni woj. Podlaskiego w strzelaniu z karabinka Kpn-10.

Na zakończenie zwycięzcom za wysokie wyniki, dyrektorom szkół za udzielone wsparcie przy organizacji imprez sportowych, nauczycielom i uczniom – za aktywny udział w rywalizacji w ramach współzawodnictwa sportowego szkół powiatu grajewskiego jeszcze raz podziękowali, pogratulowali, życząc kolejnych sukcesów w dalszej pracy, jak również w życiu osobistym – Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski oraz Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

*źródło: http://www.starostwograjewo.pl/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teledysk ZS nr 2
Październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031