W dniu 24 października 2019 r. pod patronatem Starosty Grajewskiego i Burmistrza Miasta Grajewa odbędą się IX MUNDUROWE MANEWRY „Zdobywanie Jednostki” na terenach byłej jednostki – 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.
Impreza ma na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej i mieszkańców ze środowiskiem wojskowym i innych służb mundurowych, propagując wiedzę z zakresu obronności państwa i kształtując patriotyczne postawy obywatelskie oraz kultywowanie tradycji lokalnych – wojskowych i strzeleckich, a także rozwijanie rywalizacji sportowej w duchu „fair play”.

I. Organizatorzy i współorganizatorzy:
1. Starostwo Powiatowe w Grajewie
2. Urząd Miasta Grajewa
3. 2. Batalion w barwach 9. Pułku Strzelców Konnych z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
4. Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo
5. Komenda Powiatowa PSP w Grajewie
6. Komenda Powiatowa Policji w Grajewie
7. Uczniowski Klub Sportowy „KADET” (klub z ZS2 Grajewo)

II. Patronat Honorowy:
1. Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld
2. Burmistrz Grajewa – Dariusz Latarowski

Przebieg manewrów:08:30 – Odprawa zawodników z sędziami i organizatorami (szkoła – ZS Nr 2 w Grajewie)08:50 – Oficjalne otwarcie IX MMZJ na terenie ZS Nr 2 w Grajewie