24 października br. pod patronatem Starosty Grajewskiego oraz Burmistrza Miasta Grajewa odbyły się IX Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki” na terenach byłej jednostki 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Impreza ma na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej i mieszkańców ze środowiskiem wojskowym i innych służb mundurowych, propagując wiedzę z zakresu obronności państwa i kształtując patriotyczne postawy obywatelskie. Kultywowane są tu tradycje lokalne – wojskowe i strzeleckie, a także  rozwijana rywalizacja sportowa w duchu fair play.


„W tym miejscu, gdzie stacjonował 9 Pułk Strzelców Konnych wciąż pamięta się o tradycjach tej jednostki, a organizowane manewry są swoistą kontynuacją zmagań żołnierzy. Dzisiaj będziecie zmagać się nie tyle z historią, ile z własnymi słabościami. Wszystkim życzę wspaniałych wrażeń, dobrych osiągnięć i powodzenia” mówił do zebranych Tomasz Cebeliński, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego. Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach.: biegacz, medyk, pompa, policjant oraz cyklop.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

I miejsce Pompa – drużyna cywilna – ZS 2 kl. 1e(Gim.)

I miejsce Medyk – drużyna cywilna – ZS 2 kl. 1w(Gim.)

I miejsce Biegacz – drużyna cywilna – SP 1 gr. I

I miejsce Policjant  – drużyna cywilna – ZS 2 kl. 1w(SP)

I miejsce Cyklop – drużyna cywilna – SP 4 gr. II

I miejsce Pompa  – drużyna mundurowa – KP PSP w Grajewie

I miejsce Medyk – drużyna mundurowa – KP PSP w Grajewie

I miejsce Biegacz  – drużyna mundurowa – ZS 2 kl. 3w

I miejsce Policjant – drużyna mundurowa – KP Policji w Grajewie

I miejsce Cyklop – drużyna mundurowa – KP PSP w Grajewie

Klasyfikacja ogólna:

I miejsce i statuetka  VICTORIA – drużyna mundurowa – KP PSP w Grajewie

II  miejsce i statuetka  VICTORIA – drużyna mundurowa – ZS 2 kl. 3w

I II miejsce i statuetka  VICTORIA – drużyna mundurowa – 2 Batalion 15 GBZ

I miejsce i statuetka  VICTORIA – drużyna cywilna – ZS 2 kl. 1w(Gim.)

II  miejsce i statuetka  VICTORIA – drużyna cywilna – ZS 2 kl. 1ad(Gim.)

I II miejsce i statuetka  VICTORIA – drużyna cywilna – SP 2 gr. II (dziewczyny)

Zwycięzcom gratulujemy ! 🙂

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teledysk ZS nr 2
Październik 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031