Dnia 20.09.2024 r. w godz. 8.00 – 9.20, na holu przy głównym wejściu do szkoły – odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia w roku szkolnym 2024/2025.

Głosowanie odbywało się pod nadzorem Komisji Wyborczej, w składzie:

Rafał Szmigiel, klasa 3dp

Jakub Piwko, klasa 3dp

Paweł Szeszko, klasa 3dp

Patrycja Bobrycka, klasa 3ae

Dominika Dąbrowska, klasa 3ae.

Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem całego procesu. Uczniowie po okazaniu dokumentu tożsamości składali podpis, otrzymywali 3 karty do głosowania, swoje głosy oddawali w sposób tajny, następnie wrzucali je do urny. Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza przystąpiła do liczenia głosów i sporządziła 3 protokoły – dokumentujące wyniki wyborów.

Przeprowadzanie w szkole wyborów kształtuje w młodzieży postawy obywatelskie, uczy odpowiedzialności za społeczność szkolną oraz rozwija w młodzieży zaangażowanie, współpracę, poczucie wpływu na otoczenie oraz świadomość demokratycznych procedur.

W wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego frekwencja wyniosła 85% – oddano 256 głosów.

Wyniki:

Amelia Sieniła, klasa 3ae – 100 głosów

Bartosz Zyskowski, klasa 3dp – 116 głosów

Weronika Żukowska, klasa 3ae – 30 głosów

Głosy nieważne – 10.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego trzeci rok z rzędu zostaje Bartosz Zyskowski.

W wyborach na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego frekwencja wyniosła 80% – oddano 241 głosów.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego czwarty rok z rzędu zostaje Paulina Agnieszka Skorupa, z wynikiem 91 głosów.

W wyborach na Rzecznika Praw Ucznia frekwencja wyniosła 77% – oddano 232 głosy.

Rzecznikiem Praw Ucznia trzeci rok z rzędu zostaje Paulina Agnieszka Skorupa, z wynikiem 106 głosów.

Gratulujemy wszystkim kandydatom i dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu.