Charakterystyka zawodu Uczniowie tego kierunku będą potrafili precyzyjnie dobierać właściwe zestawy potraw do różnych okoliczności oraz poznają zasady profesjonalnego przygotowania imprez i obsługi gastronomicznej. Dodatkowo poznają zasady ilościowego i jakościowego dobierania właściwych surowców niezbędnych do przygotowania potraw. Ukończenie tego kierunku da  szansę założenia własnej firmy zajmującej się organizacją dużych przyjęć dla firm oraz imprez okolicznościowych, prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług gastronomicznych, domowych, hotelarskich, agroturystycznych. Uczniowie tego technikum sami wybierają specjalizacje w klasie III i IV:
  • usługi hotelarsko-turystyczne,
  • żywienie zbiorowe,
  • usługi opiekuńczo-wychowawcze,
  • usługi z zakresu gospodarki odzieżowej,
  • handel żywnością i artykułami gospodarstwa domowego,
  • alternatywne sposoby żywienia,
  • urządzanie wnętrz i otoczenia domów,
  • dietetyka.
Dobre przygotowanie zawodowe pozwoli absolwentom łatwo przystosować się do warunków w zakładach żywieniowych. Program szkoły zapewnia także możliwość zdobycia umiejętności obsługi komputera. Językiem obcym jest angielski, niemiecki lub rosyjski.