ZŁOTE KWANTY DOTARŁY DO JEDNOSTKI ! | Medi@physis

ZŁOTE KWANTY DOTARŁY DO JEDNOSTKI !

Siedemnastu uczniów z ZS Nr 2 im.9.PSK w Grajewie wzięło udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego – POSZUKIWANIE TALENTÓW – zorganizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Fizyczne. Każdy uczestnik musiał wykonać kilka różnych zadań w kategoriach przedstawionych w regulaminie i zdobyć za te zadania jak największą liczbę punktów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Energetyka jądrowa i fizyka jądrowa”.

Po emocjonującym etapie szkolnym, do dalszej rywalizacji przeszło osiem  osób z naszej szkoły, które znalazło się wśród 320 uczniów z całej Polski.  By otrzymać dyplom oraz znaczek ZŁOTY KWANT, powinno uzyskać się co najmniej 10 punktów, wykonując prace przynajmniej w trzech kategoriach, w tym obowiązkowo należało przeprowadzić doświadczenie. W tym roku aż 311osobom udało się to osiągnąć! Do nagrodzonych uczniów z JEDNOSTKI należą:

Monika Sturgulewska         -          kl.1ar  –  Technikum w Grajewie (technik organizacji reklamy)

Sebastian Lipiński               -          kl.1f   – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)

Patryk Sosnowski                 -          kl.1d   –  Technikum w Grajewie (technik informatyk)

Marcin Mikulski                  -          kl.1d   –  Technikum w Grajewie (technik informatyk)

Sylwia Sokołowska              -          kl.1f    – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)

Anna Grygo                          -          kl.1f    – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)

Izabela Soroka                     -          kl.1d  –  Technikum w Grajewie (technik ekonomista)

Piotr Akacki                         -          kl.1ar  –  Technikum w Grajewie (technik żywienia i usług  gastronomicznych)

Monika Sturgulewska, która zdobyła 50 punktów zakwalifikowała się do ścisłego finału i razem  z 27 uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych została zaproszona do Warszawy. Na Uniwersytecie Warszawskim, po dwudniowych zmaganiach, zostaną wyłonieni laureaci, którzy w dniach 12-17 lipca 2013r. polecą do Szwajcarii, gdzie jednym z celów edukacyjnych jest zwiedzanie elektrowni atomowej, która mieści się niedaleko Zurychu.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów – Beata Strzałkowska.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Strzałkowska Beata