ZŁOTE KWANTY DOTARŁY DO JEDNOSTKI ! | Medi@physis

ZŁOTE KWANTY DOTARŁY DO JEDNOSTKI !

Siedemnastu uczniów z ZS Nr 2 im.9.PSK w Grajewie wzięło udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego – POSZUKIWANIE TALENTÓW – zorganizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Fizyczne. Każdy uczestnik musiał wykonać kilka różnych zadań w kategoriach przedstawionych w regulaminie i zdobyć za te zadania jak największą liczbę punktów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Energetyka jądrowa i fizyka jądrowa”.

Po emocjonującym etapie szkolnym, do dalszej rywalizacji przeszło osiem  osób z naszej szkoły, które znalazło się wśród 320 uczniów z całej Polski.  By otrzymać dyplom oraz znaczek ZŁOTY KWANT, powinno uzyskać się co najmniej 10 punktów, wykonując prace przynajmniej w trzech kategoriach, w tym obowiązkowo należało przeprowadzić doświadczenie. W tym roku aż 311osobom udało się to osiągnąć! Do nagrodzonych uczniów z JEDNOSTKI należą:

Monika Sturgulewska         -          kl.1ar  –  Technikum w Grajewie (technik organizacji reklamy)

Sebastian Lipiński               -          kl.1f   – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)

Patryk Sosnowski                 -          kl.1d   –  Technikum w Grajewie (technik informatyk)

Marcin Mikulski                  -          kl.1d   –  Technikum w Grajewie (technik informatyk)

Sylwia Sokołowska              -          kl.1f    – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)

Anna Grygo                          -          kl.1f    – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)

Izabela Soroka                     -          kl.1d  –  Technikum w Grajewie (technik ekonomista)

Piotr Akacki                         -          kl.1ar  –  Technikum w Grajewie (technik żywienia i usług  gastronomicznych)

Monika Sturgulewska, która zdobyła 50 punktów zakwalifikowała się do ścisłego finału i razem  z 27 uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych została zaproszona do Warszawy. Na Uniwersytecie Warszawskim, po dwudniowych zmaganiach, zostaną wyłonieni laureaci, którzy w dniach 12-17 lipca 2013r. polecą do Szwajcarii, gdzie jednym z celów edukacyjnych jest zwiedzanie elektrowni atomowej, która mieści się niedaleko Zurychu.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów – Beata Strzałkowska.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

 • Kontakt

   Strzałkowska Beata
   nauczyciel

  mail:
  beastrzalkowska@gmail.com