Wagary 2008

Co roku Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych organizuje dla uczniów gimnazjów z powiatu grajewskiego i ościennych alternatywny sposób spędzenia Pierwszego Dnia Wiosny. W tym roku 21 marca „wypada” w wiosennej przerwie świątecznej, dlatego impreza, nad którą honorowy patronat objął Podlaski Kurator Oświaty została przeniesiona na 28 marca 2008r.

Różnorodny program, atrakcyjne nagrody (ufundowane przez Starostę Grajewskiego, firmę „EKO-DOM” w Szymanach, firmę „Belfer” w Grajewie, Towarzystwo Przyjaciół 9. PSK w Grajewie, ZS Nr 2 w Grajewie) spowodowały, że ponad 300 uczniów zgłosiło swój udział między innymi w konkursie matematycznym, w rozgrywkach sportowych „Turniej na 5” i w innych zajęciach otwartych prowadzonych przez nauczycieli ZS 2. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody: w matematycznym – kalkulatory, a w sportowym – medale, natomiast zwycięzcy cenne nagrody.

Stałym elementem „Wagarów” jest zbiorowe zdjęcie „ z lotu ptaka”, a nowym był mecz koszykówki między uczniami, a nauczycielami z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie. Pierwszy set wygrali nauczyciele, drugi uczniowie, a na trzeci już nikt nie miał siły. Zatem REMIS ! .
Ponadto wszyscy uczestnicy mogli skosztować tradycyjnie grochówki żołnierskiej i wziąć udział w konkursie informatycznym i zobaczyć pokaz technologii ICT zorganizowanym przez firmę OPTINEX. Dodatkowo Towarzystwo Przyjaciół 9. PSK w Grajewie ufundowało 100 bezpłatnych bonów, które właściciele zamieniali na jedną z pozycji książkowych. Uczniowie szkoły rywalizowali indywidualnie w wypieku najlepszego sernika (do degustacji było 14 ciast) oraz klasowo na „ Najlepsze Danie Staropolskie”. Komisja konkursowa składała się z zaproszonych gości i nauczycieli szkoły. Każdy uczestnik i klasa została nagrodzona pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „GENIUSZ MATEMATYCZNY 2008”:

I miejsce – Sylwia Wszeborowska z Gimnazjum w Wąsoszu
II miejsce – Łukasz Jarząbek z PG 3 w Grajewie
III miejsce – Katarzyna Maciorowska z PG 1 w Grajewie
IV miejsce – Saciłowski Krystian z PG 2 w Grajewie
- Agnieszka Rydzewska z PG 2 w Grajewie
- Marcin Charubin z PG 3 w Grajewie

WYNIKI „TURNIEJU NA 5”:

Puchar za I miejsce – PG 3 w Grajewie
Puchar za II miejsce – Gimnazjum w Rajgrodzie
Puchar za III miejsce – Gimnazjum w Danówku
IV miejsce – PG 1 w Grajewie
V miejsce – Gimnazjum w Wąsoszu
VI miejsce – PG 2 w Grajewie

WYNIKI KONKURSU NA „NAJSMACZNIEJSZY SERNIK”:

I miejsce – Aneta Zawadzka z 1a
II miejsce – Anna Koniecko z 4a
III miejsce – Monika Wiśniewska z 3a
IV miejsce – Anna Jarocka z 1a
V miejsce – Śmiarowska Emilia z 2a

WYNIKI KONKURSU NA „NAJLEPSZE DANIE STAROPOLSKIE”:

I miejsce – klasa 2a
II miejsce – klasa 3a
III miejsce – klasa 1a
IV miejsce – klasa 4a

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY i ZAPRASZAMY ZA ROK – tym razem 20 marca 2009 r. ( w piątek) !!!

Galeria zdjęć 1 (e-grajewo)
Galeria zdjęć 2 (e-grajewo)
Galeria zdjęć 3 (e-grajewo)
Galeria zdjęć z meczu nauczyciele-uczniowie (e-grajewo)