Dnia 27.03.2024 r. w godzinach 08.30 – 12.30 w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie odbył się festiwal pt. „Wagary w Jednostce”.
Główna część wydarzenia odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie oraz spędzić czas pełen atrakcji w atmosferze pozytywnej energii.
Na sali gimnastycznej poza przygotowanymi zabawami i konkursami, w których uczniowie mogli wziąć udział czekały na nich ciekawe zadania na stoiskach kierunkowych, tj.
Stanowisko ogólne szkoły
Stanowisko Technika Żywienia i Usług Gastronomicznych (przekąski znajdujące się przy tym stanowisku były dziełem uczniów naszej szkoły)
Stanowisko Technika Ekonomisty
Stanowisko Technika Informatyka i Technika Programisty (w tym również możliwość pogrania w Strefie VR oraz możliwość projektowania i Druku 3d)
Stanowisko Klasy Mundurowej
Stanowisko z grami planszowymi oraz innymi mini-grami i zabawami

Poza salą na naszych gości również czekało wiele atrakcji, m.in.:

• Turniej strzelecki o Puchar Dyrektora ZS 2
• Turnieju EA Sports FC™24
• Turniej w Piłkę Nożną
• Escape room „To oczywiste, że znam noblistę!”
• Zajęcia otwarte „Podstawy programowania w języku C++”
• Zajęcia otwarte „Zasady zdrowego żywienia”
• Zajęcia otwarte „Ekonomia w biznesie”
• Konkurs: „Zielona energia”
• Konkurs kulturowy rosyjsko-niemiecki.
Uczniowie zostali oprowadzeni po szkole. Mogli obejrzeć nową eko-pracownię, nasze nowocześnie wyposażone sale komputerowe, poznać tajniki naszej kuchni, postrzelać na strzelnicy wirtualnej w Grajewskie Centrum Edukacji Obronnej oraz wiele dowiedzieć się od żołnierzy z 1.Dywizja Piechoty Legionów marszałka Józefa Piłsudskiego, żołnierzy z 12 Brygada Zmechanizowana oraz żołnierzy z Batalionów Zmotoryzowanych z Kolna i Wojewodzina. Bardzo dziękujemy za uświetnienie tego dnia swoją obecnością, wiedzą, doświadczeniem oraz imponującym wyposażeniem.
Zdjęcia z tego wydarzenia mogą Państwo znaleźć na naszym fanpage.