Technik żywienia i gospodarstwa domowego

Charakterystyka zawodu

Uczniowie tego kierunku będą potrafili precyzyjnie dobierać właściwe zestawy potraw do różnych okoliczności oraz poznają zasady profesjonalnego przygotowania imprez i obsługi gastronomicznej. Dodatkowo poznają zasady ilościowego i jakościowego dobierania właściwych surowców niezbędnych do przygotowania potraw. Ukończenie tego kierunku da  szansę założenia własnej firmy zajmującej się organizacją dużych przyjęć dla firm oraz imprez okolicznościowych, prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług gastronomicznych, domowych, hotelarskich, agroturystycznych.

Uczniowie tego technikum sami wybierają specjalizacje w klasie III i IV:

• usługi hotelarsko-turystyczne,

• żywienie zbiorowe,

• usługi opiekuńczo-wychowawcze,

• usługi z zakresu gospodarki odzieżowej,

• handel żywnością i artykułami gospodarstwa domowego,

• alternatywne sposoby żywienia,

• urządzanie wnętrz i otoczenia domów,

• dietetyka.

Dobre przygotowanie zawodowe pozwoli absolwentom łatwo przystosować się do warunków w zakładach żywieniowych. Program szkoły zapewnia także możliwość zdobycia umiejętności obsługi komputera. Językiem obcym jest angielski, niemiecki lub rosyjski.