Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z2
z3
z4
z5
z6
z7
z8
z9

Osiągnięcia

Ranking szkół średnich

Jesteśmy szkołą dobrą, proponującą realne rozwiązanie między rynkiem pracy a edukacją zawodową. Zaprogramowany proces dydaktyczno-wychowawczy pozwala uczniowi - podmiotowi tego procesu ukształtować siebie jako osobę umiejącą sprostać życiu, umiejącą żyć w dzisiejszym świecie godnie i sensownie. Uczniowie i absolwenci odnoszą znaczące sukcesy i pełnią ważne i odpowiedzialne role w społeczeństwie. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych również rodzice pełnią wspierającą współtworzącą rolę. 
Według zewnętrznego raportu mierzenia jakości pracy szkoły i ankiet adresowanych do uczniów i ich rodziców.

MOCNE STRONY SZKOŁY:


  1. Wykwalifikowani nauczyciele nastawieni na SUKCES uczniów (tradycyjne wartości z nowoczesnym nauczaniem)
  2. BEZPIECZNA szkoła
  3. NOWOCZESNA szkoła, a w niej: duża i mała sala gimnastyczna, siłownia, sala z lustrami do ćwiczeń, pracownia komputerowa
  4. Wysoki procent (w skali kraju) zdania próbnego egzaminu maturalnego (Nowa Matura)
  5. Osiągnięcia i sukcesy szkoły: 
  • Z ZAKRESU NAUK HUMANISTYCZNYCH
  • Z ZAKRESU NAUK EKONOMICZNYCH I ŚCISŁYCH
  • SPORTOWE


Osiągnięcia i sukcesy z zakresu nauk humanistyczntch:


  • I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Sacrum w literaturze” na etapie eliminacji wojewódzkich oraz udział w eliminacjach ogólnopolskich w Częstochowie (wśród najlepszych recytatorów z całej Polski nasza szkoła – jako jedna z dwóch reprezentowała całe województwo)
  • I miejsce w Chorągwianych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” w Białymstoku oraz wyróżnienie na etapie ogólnopolskim (przez kolejne 2 lata)
  • Nagroda Starosty Powiatu Grajewskiego w XXVI eliminacjach wojewódzkich konkursu krasomówczego „Ojczyzna ... to krajobraz”
  • Tytuł III wicemistrza ortografii w Dyktandzie Grajewskim w 2003 roku
  • Wyróżnienie w prezentacjach teatralnych IX Dorobku Kulturalnego Miasta za oryginalność inscenizacji „Romeo i Julia – wersja współczesna”
  • Tytuł Laureata w X Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Miasta za spektakl „Sarmaty portret własny” (fragmenty widowiska były emitowane w telewizji Białystok)
  • Puchar Burmistrza w XI Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Miasta za spektakl „Wszystko gra” (awangardowy teatr pod nazwą „... i już!”)
  • I NAGRODA w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku grupy teatralnej „Wyczesany Kabaret Uczniowski – W. K. U.” ( występ finałowy przedstawienia „Telewizja – Twoje okno na Świat” odbył się w Białostockim Teatrze Lalek, nasz spektakl wyeliminował po drodze 68 zespołów ze sceny dziecięcej i 42 zespoły ze sceny młodzieżowej z całego województwa, MDK w Białymstoku zaprosił W. K. U. na gościnny występ z okazji 25-lecia istnienia tejże placówki oraz W. K. U. występował gościnnie w Nowych Piekutach na zaproszenie Wójta Gminy, aby uświetnić Dożynki Gminne)
  • Puchar Burmistrza w XV Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Miasta Grajewa
  • III miejsce dla anglojęzycznego zespołu teatralnego „The Pygmalion” (Puchar Dyrektora MDK) za spektakl „Little Red Riding Hood”


Osiągnięcia i sukcesy z zakresu nauk ekonomicznych i ścisłych:


  • Certyfikat: „SZKOŁA Z KLASĄ” – nadany przez kapitułę honorową Gazety Wyborczej przy Prezydencie RP
  • Certyfikat Cambridge Examinations – 2 osoby – międzynarodowy standard opanowania wiedzy i umiejętności biznesowych na poziomie równym ze szkołami średnimi w Europie
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości i Mentoringu – szkolne (symulacyjne) przedsięwzięcie gospodarcze uruchomione z dotacji Unii Europejskiej
  • II lokata w III Edycji Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej w województwie podlaskim w kategorii zespołów inwestorskich
  • Szkolny Ośrodek Kariery – wyposażenie sfinansowane ze środków funduszu „pierwsza praca” w kwocie 6000 zł jako Grant Ministerstwa Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej
  • Tytuł Laureata „Geniusz Matematyczny 2003” w zorganizowanym przez szkołę i corocznie kontynuowanym Powiatowym Konkursie Matematycznym
  • Stypendyści Prezesa Rady Ministrów – 9 osób, których kandydatury zostały przedstawione i opiniowane przez Samorząd Uczniowski


Osiągnięcia i sukcesy sportowe: -


  • I miejsce w XXIV zawodach sportowo-obronnych
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w sztafetowych biegach przełajowych (2001r. i 2002r.)
  • I miejsce w Finale Wojewódzkim w konkurencji klas wojskowych (2002r.)
  • I miejsce – Puchar Prezesa Okręgowego Związku Strzelectwa Sportowego podczas zawodów wojewódzkich „Sprawni jak żołnierze 2001” w Białymstoku (dziewczęta)
  • I miejsce w turnieju strzeleckim ZSZ Grajewo (Bemowo Piskie – 2001r.)
  • I miejsce w etapie wojewódzkim w rzucie granatem chłopców (Białystok - 2004r.)
  • I miejsce w etapie wojewódzkim „Sprawni jak żołnierze” w Pierwszej Pomocy Medycznej Dziewcząt (Białystok – 2004r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w szachach chłopców (2004r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w indywidualnych biegach przełajowych chłopców (2004r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt (2003r.)
  • II miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych (2004r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskego w szachach dziewcząt (2002r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w indywidualnych biegach przełajowych (2000r.)
  • II miejsce w XVIII Turnieju Tenisa Stołowego
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w szachach chłopców (2001r.)
  • II miejsce w strzelaniu kbks (1997r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w szachach dziewcząt (2001r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w indywidualnych biegach przełajowych (2003r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w piłce nożnej (2003r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w szachach w kategorii chłopców (2003r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w szachach chłopców (2002r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w szachach dziewcząt (2003r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach w roku szkolnym 2003/2004
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w piłce nożnej (2003r.)
  • II miejsce – Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego w kategorii dziewcząt w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych w roku 2001/2002
  • II miejsce na etapie wojewódzkim „Sprawni jak żołnierze” w biegu na orientacje chłopców oraz dla zespołu dziewcząt (Białystok – 2004r.)
  • III miejsce w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym w roku szkolnym 2003/2004 w kategorii łącznej
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w koszykówce dziewcząt (2004r.)
  • III miejsce w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym w roku szkolnym 2002/2003
  • III miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt (2000r.)
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w biegach przełajowych (2000r.)
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w siatkówce dziewcząt (2001r.)
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w biegach przełajowych dziewcząt oraz chłopców (2002r.)
  • III miejsce w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym (2002r.)
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców szkół ponadgimnazjalnych (2002r.)
  • III miejsce w turnieju piłki koszykowej chłopców szkół średnich (1998r.)
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w tenisie stołowym chłopców (2001r.)
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w indywidualnych biegach przełajowych chłopców (2003r.)
  • III miejsce – Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego dla dziewcząt oraz w kategorii łącznej w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych w roku 2003/2004
  • III miejsce – Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego w Powiatowym Współzawodnictwie Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2000/2001
  • III miejsce – Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego w kategorii chłopców oraz w kategorii łącznej w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2002/2003
  • III miejsce w turnieju piłki koszykowej chłopców szkół średnich – „Dni Grajewa 98”
  • III miejsce w eliminacjach strefy łomżyńskiej w walce o „Srebrne Muszkiety 2004”
  • III miejsce w Pierwszych Manewrach Strzeleckich „Grzędy” – 2002r.
  • III miejsce – Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego w kategorii łącznej oraz w kategorii chłopców w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2001/2002
  • III miejsce w Lidze Powiatowej Piłki Siatkowej Dziewcząt w 2000r.
  • III miejsce w finale Powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – Puchar Zakładu Usługowo-Handlowego „Polmozbyt” w 2001r.
  • III miejsce – Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego w kategorii dziewcząt w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych w roku 2002/2003
  • III miejsce w etapie wojewódzkim „Sprawni jak żołnierze” w biegu na orientacje dziewcząt (Białystok – 2004r.)
  • III miejsce w piłce nożnej halowej chłopców
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w koszykówce chłopców oraz w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt (2004r.)
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w piłce koszykowej chłopców oraz w piłce siatkowej chłopców (2003r.)
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w tenisie stołowym dziewcząt oraz w piłce siatkowej dziewcząt (2001r.)
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w piłce siatkowej chłopców oraz w piłce siatkowej dziewcząt (2003r.)
  • IV miejsce – Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego w Powiatowej Licealiadzie Szkół w siatkówce dziewcząt oraz w siatkówce chłopców (2003r.)
  • IV miejsce w rywalizacji sportowej plutonów na Obozie Przysposobienia Wojskowego (Osowiec-Twierdza 2003r.)
  • V miejsce w II oraz w III Powiatowej Szachowej Lidze Szkolnej (2003r., 2004r.)
  • V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grajewskiego w piłce koszykowej chłopców (2000r.)
  • VI miejsce w I Powiatowej Szachowej Lidze Szkolnej (2002r.)
  • VI miejsce w drużynowych mistrzostwach grupy zachodniej szkół ponadgimnazjalnych w szachach w kategorii dziewcząt
  • I WIELE, WIELE INNYCH... W roku szkolnym 2003/04 Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie uczestniczył w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod patronatem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego uzyskując tytuł SZKOŁY Z KLASĄ.

Facebook