Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Aktualności biblioteki

ROK SZKOLNY 2018/2019

Wyrwani z niewoli

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Czytanie łączy - spotkanie z jesiennym wierszem

Szkolny Projekt Czytelniczy Zaczytani Jesienią- film

Szkolny Projekt Czytelniczy Zaczytani Jesienią

Warsztaty profilaktyczne

ROK SZKOLNY 2017/2018

Kiermasz podręczników
Uczenie jest niekończącą się podróżą - Dzień Edukacji Narodowej
Zaduszki literacko-muzyczne
Literacko – Muzyczne Zaduszki
Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
DKF "KADR"- Andrzejkowa Noc Filmowa
Tobie Ojczyzno
Szkoła, która Niesie Pomoc
Mikołajki 2017

Listy do M. czyli literackie Mikołajki o zapachu piernika

Warsztaty edukacyjne
1 700 złotych Stypendium
Lekcja ze Sławomirem Mrożkiem – ku przestrodze!
Walentynkowo w Bibliotece
Osobowość Roku 2017
Ferie zimowe- odpoczywaj i czytaj!
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Grafika na miarę kalendarza!
Quiz językowy z kobietą w tle

XIX Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii
Zbiórka markerów

Nie ufaj bezgranicznie

Mam wybór, wybieram rozsądek

Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce

Moim autorytetem jest...

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

23.04.2017r. - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

07.04.2017r. - Depresja - Porozmawiaj o niej

31.03.2017r. - Spotkanie ze sztuką i językiem obcym

28.03.2017r. - Grafika na miarę sukcesu!

24.03.2017r. - Spotkanie z podróżnikami

21.02.2017r. - Z POLSZCZYZNĄ PRZEZ WIEKI

21.02.2017r. - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

17.02.2017r. - Potyczki z ortografią

15.02.2017r. - Różne rodzaje samotności

14.02.2017r. - Stop cyberprzemocy

17.02.2017r. - XVIII Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii


20.01.2017r. - Ferie Zimowe z Biblioteką

02.01.2017r. „Portret z książką” – konkurs fotograficzny – rozstrzygnięty

Laureatami konkursu zostali: Michał Lichota (IVd), Karolina Radzajewska (IVae), Elżbieta Gajko (IVae)  oraz Karolina Żochowska (IIIae). Zwycięzcom gratuluję pozostałym osobom, które brały udział w rywalizacji serdecznie dziękuję.


19.12.2016r. Spotkanie z literaturą i międzynarodową

16.12.2016r. 15 minut dla książki

14.12.2016r. Kto jest „Bestią” w gimnazjum? – sztuka Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry

02.12.2016r. Portret z książką – konkurs fotograficzny


02.12.2016r. Magiczne spotkanie z literaturą


01.12.2016r. Konkurs „Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki” – rozstrzygnięty

Laureatami konkursu zostali: Martyna Jasińska (IIb),  Angelika Kowalczuk (IIIbw), Sebastian Smoliński (IVd) oraz Karolina Żochowska (IIIae). Zwycięzcom gratuluję pozostałym osobom, które brały udział w rywalizacji serdecznie dziękuję.Daję Wam poezję

Używkom mówię nie

Pakt Przeciwko dopalaczom

Oddając krew, ratujesz życie

 

 

Nie daj się wypalić

 

 

 

 

 

 

 


„Wołyń”: Odrobiona Lekcja Historii

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2016 - "Książka to dopiero początek..."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pażdziernik/listopad

Październik / Listopad - Zaproponuj tytuł książki do biblioteki szkolnej

 

 

 

 

 

wrzesień

Krew darem życie – nauczyciel bibliotekarz zachęca do oddawania krwi - Dnia 13 września po raz kolejny w naszej szkole   odbyła się akcja honorowego oddawania krwi

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Zaproponuj tytuł książki do biblioteki

 

„Jeszcze Polska nie zginęła”

Dnia 10 listopada w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołą reprezentowała uczennica klasy IIIbf Aleksandra Milanowska. Wykonany przez nią utwór „Powrócisz tu” wzbudził refleksje oraz stał się źródłem wielu wspomnień. Słowa aprobaty, łzy wzruszenia oraz szerokie uznanie publiczności to nagroda jaką otrzymała nasza solistka.

 

Spotkanie z Kulturą

Dnia 28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z Szymonem Hołownią. Podczas spotkania znany dziennikarz, publicysta zachęcał do przeczytania jego najnowszej książki pt.: „Jak robić dobrze”. Autorski przepis, jak przyrządzić dobro to fascynująca opowieść o Czarnym Lądzie, o jego mieszkańcach, o ich kreatywności i niemocy. Osobisty dziennik pisany na kontynencie, na którym wykuwa się przyszłość świata, gdzie najostrzej rysuje się dziś granica między dobrem a złem. (zdjęcie)

 


 

Żywa lekcja historii

Dnia 10 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli film

pt.: „Karbala”. Karbala to nazwa irackiego miasta, w którym w 2004 roku osiemdziesięciu polskich  i bułgarskich żołnierzy obroniło ratusz przed bojówkami Al-Kaidy i As-Sadry. Film w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza to hołd złożony żołnierzom.

 

Uwaga Kiermasz!

W dniach od 02 – 11 września w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz używanych podręczników. Celem kiermaszu było umożliwienie sprzedaży

i zakupu używanych podręczników uczniom naszej szkoły.

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Sprawy narodowe, czyli „Dziadów” część III

Dnia 27 lutego z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pod tytułem „Dziady”.

Dziady to dzieło uniwersalne. To wyraz prawdziwego patriotyzmu oraz wiary w niezniszczalną moc narodu. Ukazują ponadczasowy konflikt dobra ze złem. Ich wystawienie to prawdziwy manifest polskości.

Konkurs pisarski

W listopadzie uczennica naszej szkoły Natalia Fabrycka pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza wzięła udział w XXII Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki. Uczennicy życzymy powodzenia w oczekiwaniu na oficjalne wyniki .

Stop przemocy i agresji w szkole!”

Na przełomie listopada i grudnia pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza i nauczyciela informatyki w szkole odbył się po raz pierwszy konkurs plastyczny pod hasłem; „Stop przemocy i agresji w szkole”.

Sztuka teatralna

12 listopada uczniowie naszej szkoły z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza wzięli udział w sztuce teatralnej wystawionej w MDK w Grajewie pod tytułem: „Żyd na beczce”.

Zajęcia dla dzieci

30 styczna w bibliotece odbyły się zajęcia integracyjno - edukacyjne dla dzieci  - uczestników Zimowiska Parafialnego.

Spotkanie autorskie

10 lutego uczniowie klasy Id wraz z nauczycielem bibliotekarzem wzięli udział w spotkaniu z Sławomirem Koprem – polskim pisarzem historykiem.

Uwaga Kiermasz!

W dniach od 02 – 09.10. w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz używanych podręczników. Celem kiermaszu było umożliwienie  sprzedaży i zakupu używanych podręczników uczniom naszej szkoły.

Twoja Krew – Moje życie

Dnia 16.09.2014r. w naszej  szkole, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza odbyła się lokalna akcja oddawania krwi. Obsługę medyczną zapewniła Stacja Krwiodawstwa z Ełku. Oprócz mieszkańców Grajewa w akcji wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Wszystkim osobom, którym idea oddawania krwi nie jest obca należą się podziękowania.

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

W dniach 17, 27 października uczniowie klas: III ar, III e, III d wzięli udział w spotkaniu, które było poświęcone obchodom Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

W ramach tego przedsięwzięcia pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza przedstawiciel KPP w Grajewie wygłosił pogadankę na temat zapobiegania handlu ludźmi.

Należy pamiętać, że przestępstwo to stanowi współczesną formę niewolnictwa, która jest jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka: wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej, dlatego też 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi.

Miasto mojego życia

Dnia 27 października w MDK w Grajewie odbył się koncert muzyczno – profilaktyczny pod hasłem „Miasto mojego życia – anatomia tragedii po alkoholu i narkotykach”. W koncercie tym połączonym z warsztatami profilaktycznymi wzięli udział uczniowie klas: III b, III f, III ar, II ae, I ae, I d. Spotkanie zorganizowane pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza miało na celu uświadomienie młodym ludziom konsekwencji picia alkoholu oraz zażywania narkotyków i dopalaczy.

UWAGA (COOL)TURA

Dnia 27 października w siedzibie GIH w Grajewie odbyło się I spotkanie z cyklu UWAGA (COOL)TURA poświęcone teatrowi dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Organizatorem  przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Kultura Niezależna” oraz Grajewska Izba Historyczna.

Gośćmi specjalnymi byli: Cezary Domagała (polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny) oraz Jarosław Antoniuk (teatrolog, reżyser, autor sztuk dla dzieci młodzieży).

Podczas dyskusji poruszane były kwestie finansowania przedsięwzięć teatralnych, tajniki współpracy z młodym aktorem oraz rola teatru w życiu dziecka. Spotkaniu towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.


Archiwum aktualności bibliotecznych

Facebook