Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

„Za to , że nie zdradzili

Za to, że nie stchórzyli

Za to, że wierni byli aż po kres

Za to wytrwanie w męce

Dostali śmierć w podzięce”

„Łączka”

1 marca  Jednostka, zgodnie ze swoją tradycją, uroczyście obchodziła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

Poza wystawą plastyczną i lekcjami przybliżającymi sylwetki Żołnierzy Wyklętych, społeczność szkolna wzięła udział w widowisku słowno-muzycznym ”Komuniści nazywali ich bandytami, a to byli Bohaterowie”. Poezja, muzyka, zdjęcia, filmy i nagrane wspomnienia uczestników przedstawianych wydarzeń poruszały wyobraźnię i skłaniały do refleksji, a hołd jaki oddała Żołnierzom Niezłomnym klasa mundurowa I w poruszył wszystkie serca.

Uroczystość została przygotowana przez p. Halinę Waszkiewicz i P. Beatę Szczepańską. Wzięli w niej udział: Jakub Sztachelski - gitara, Dominik Wołyniec – akordeon, Tomasz Ostrowski-gitara, Kamil Zyskowski – wokal, Wiktoria Bykowska – wokal, Magdalena Jóźwik i Patryk  Dębiński – prowadzenie, Edyta Kozikowska i Natalia Witkowska – recytacja,

Kamil, Motycki, Mateusz Godlewski, Norbert Jankowski i Piotr Glinko – śpiew. Za oprawę multimedialną i dźwięk odpowiadali: Arkadiusz Szymanowski, Hubert Kuczyński i Adrian Sikorski.

 Facebook