Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
J. Iwaszkiewicz

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w quizie językowym w wersji online oraz poznania historii tego święta poprzez akcję informacyjną na lekcjach. Ponadto w szkole pojawiły się plakaty  propagujące ideę poprawności językowej i nalepki o treści Kocham język polski.
W opinii uczniów akcja była ciekawa i na pewno zachęcała do podjęcia refleksji na temat kultury języka.
Organizatorkami akcji były Panie: Renata Modzelewska, Gabriela Płochocka, Beata Szczepańska


Facebook