Sprzęt i umundurowanie z MON

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie otrzymali pełne umundurowanie w kwocie 650 zł na 1 ucznia , które sfinansowało Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach Programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Klas Mundurowych. Dodatkowo szkoła otrzymała pakiet wyposażenia szkoleniowego na kwotę 45 000 zł, na które składają się  : kamizelki taktyczne, hełmy ochronne, okulary ochronne, kurtki ochronne, atrapy karabinków z pasem nośnym, repliki granatu ręcznego, zestaw przyborów do wali wręcz, radiotelefony, kompasy, saperki, maski przeciwgazowe, komplet kpp z noszami medycznymi oraz makieta broni szkoleniowej i staza taktyczna. Dodatkowo organ prowadzący przeznaczy na materiały i środki do prowadzenia Edukacji Wojskowej , szkolenia klasy mundurowej lub organizacje podróży  historyczno-wojskowych około 15 000 zł, zgodnie z podpisaną umową z MON.